Dla kierowców

Do auta w słoneczne dni

Soczewki polaryzacyjne – (najprostsza i najbardziej skuteczna ochrona przed odblaskami) z mocą i bez ; na słoneczne dni, dla wędkarzy, dla kierowców, dla narciarzy, dla ludzi pracujących w pełnym słońcu, dla aktywnych ludzi spędzających dużo czasu na dworze.

W soczewkach tego typu między przednią i tylną częścią soczewki "wkleja się" cienki filtr polaryzacyjny mający postać błony odpowiadający za porządkowanie promieni świetlnych w jednym kierunku, przez co znikają wszelkie odbicia od powierzchni poziomych.

Soczewki polaryzacyjne są zabarwione na 60 % w kolorze brązowym, szarym oraz szaro zielonym; idealnie wygłuszają wszystkie odblaski; zwiększając kontrast widzenia.

  

 

DriveWear – z mocą i bez; dla najbardziej wymagających kierowców – jedyna soczewka fotochromowa reagująca na zmianę natężenia światła widzialnego z polaryzacją, która w zależności od warunków panujących na drodze zmienia natężenie swojej barwy przy jednoczesnym wygłuszeniu odblasków i refleksów rozpraszających uwagę kierowcy.

Poza autem działa jak tradycyjna soczewka fotochromowa dająca pełną ochronę przed promieniami słońca.

 

  • różne zabarwienie w zależności od warunków panujących na drodze
  • ochrona wzroku przed szkodliwym promieniowaniem UV
  • komfortowe widzenie – koniec ze zmęczeniem oczu
  • dostępna jako soczewka jednoogniskowa oraz progresywna najnowszej generacji FreeForm
  • uszlachetniona powłokami antyrefleksyjnymi
  • własności fotochromowe oparte na technologii Transitions

Znacząco zwiększają bezpieczeństwo jazdy samochodem

Soczewki Drive Wear nie służą do jazdy nocą

 

Transitiona XTRActive - soczewki fotochromowe dostosowujące się do otoczenia.... Jako jedyne soczewki fotochromowe ciemniejące za szybą pojazdu.

Wyjątkowy projekt soczewek chroni Twoje oczy zarówno przed ostrym słońcem na zewnątrz, jak i jaskrawym oświetleniem w pomieszczeniach. Soczewki Transitions XTRActive ciemnieją na zewnątrz wyjątkowo mocno, dzięki czemu chronią Twoje oczy przed oślepiającym słońcem w największy upał. Soczewki te ciemnieją za szybą pojazdu, aby chronić oczy kierowcy przed słońcem.

 

- Soczewki Transitions XTRActive ciemnieją bardziej, niż inne soczewki adaptujace się w gorącym klimacie.

-Soczewki Transitions XTRActive zapewniają najwyższy poziom zaciemnienia.

-Gdy jasne światło słońca powoduje zmęczenie wzroku, soczewki Transitions XTRActive zapewniają dodatkową ochronę przed olśnieniem.

 

Drive Control to powłoka antyrefleksyjna do uniwersalnych okularów, w których możesz robić wszystko. Dodatkowo dzięki kontroli światła halogenowego i ksenonowego a także odblasków pojawiających się na szklanych, metalowych czy lakierowanych powierzchniach doskonale sprawdzi się podczas jazdy samochodem. Swoje zalety ujawnia o każdej porze i przy każdej pogodzie. Dzięki Drive Control będziesz mniej mrużyć oczy, wytężać wzrok a prowadzenie pojazdu będzie mniej męczące.

Powłokę można stosować na soczewkach bezbarwnych, fotochromowych oraz barwionych i polaryzacyjnych.

Jak działają szkła okularowe z Drive Control

Szkła z Drive Control pokryte są specjalną powłoką, która odbija lub pochłania niepożądane, powodujące oślepienie zakresy światła widzialnego. Zostały one dobrane w oparciu o charakterystykę widma żarówek używanych w ruchu drogowym. Ważne jest to, że każde z tych źródeł ma widmo różniące się znacznie od światła dziennego.

Po pierwsze LED-y – coraz chętniej stosowane zarówno w światłach pojazdów jak i oświetleniu drogi mają zwiększoną ilość barwy niebieskiej. Drive Control odbija światło niebieskie, co również zmniejsza zmęczenie oczu.

Po drugie halogeny – tradycyjnie stosowane w światłach przednich pojazdów, mają zwiększoną ilość światła czerwonego, wysokoenergetycznego. Drive Control pochłania ten rodzaj światła